کفش مردانه

نمایش نتایج: 1 از 2

تاریخچه و اهمیت کفش مردانه
همانطور که همگی ما از اهمیت عضو پا و سلامت آن در بدن اطلاعات کافی داریم و در اصطلاح می‌گوییم پای انسانها قلب دوم آنهاست باید در مورد پوشش مناسب برای پا نیز اهمیت بسیار قائل باشیم. حتی زمانی که به تاریخ نگاه بیندازیم در زمان مصریان از نوعی پوشش به عنوان پاپوش برای محافظت از پای خود استفاده می‌کردند که رفته رفته با گذشت زمان این پاپوش ها شکل جامع‌تری به خود گرفته تا به صورت کفش های امروزی در آمده است. یکی از مهمترین نکات در پوشش مردان استفاده از کفش مردانه مناسب می باشد که با توجه به استایل و مناسبتها کفش مردانه می تواند استایل شما را بسیار متفاوت و شیک تر جلوه دهد. یکی دیگر از دلایل اهمیت کفش مردانه در پوشش آقایان می تواند بحث روانشناسی که در مورد کفش مطرح می شود که در اینجا مجال توضیح آن نیست باشد. کسانی که روانشناسی شخصیت را مطالعه کرده باشند می‌دانند یکی از موضوعات مهم در شناخت و تجزیه و تحلیل افراد و شخصیت و خصوصیت های فردی افراد کفش های آنها می باشد پس بهتر است در انتخاب کفش خود معیارهای زیر را در نظر بگیرید.
– با توجه به مناسبت ها از کفش های مربوط به همان مناسبت استفاده کنید.
– در خرید کفش های خود سلامت پای خود را در اولویت قرار دهید.
– در انتخاب کفش مناسب به نکاتی نظیر جنس کفش نرم، کفش سایز مناسب دقت نمایید و نیز کفش از نظر سلامت برای شما مناسب است که در مدت زمان استفاده طولانی پاهای شما را خسته نکند.
– نسبت به عوارض استفاده از کفش‌های نامناسب کاملاً آگاهی داشته باشید و در مورد بیماری هایی که انواع کفش ها می تواند برای سلامت پای شما خطر ایجاد کند آگاهی پیدا کنید و عوارض آنها را شناسایی کنید و به محض رویت عوارض ها درمان را آغاز و از پیشروی بیماری جلوگیری نمایید.
انواع کفش مردانه
در زمانهای گذشته تنوع کفش‌مردانه نسبت به تنوع انواع در کفش های زنانه بسیار کمتر مشاهده می شده است اما با توجه به نیازهای امروزی کفش مردانه نیز دارای تنوع و انواع گشته که هر نوع با توجه به زمان و استفاده و مناسبت ها و یا نوع استفاده آقایان متفاوت میباشد. یکی از قدیمی ترین کفش ها در انواع کفش مردانه کفش رسمی میباشد که در مهمانی ها مراسم ها و جلسات کاری مهم استفاده می شود.
از دیگر انواع کفش های مردانه می‌توان به کفش اسپرت و یا کفش ورزشی اشاره نمود که با توجه به نامشان در زمان ورزش ها و یا کارهای روزمره استفاده از کفش اسپرت مناسب می باشد و نیز نکته مهم در مورد این نوع کفش ها این است که این کفش ها بسیار بیشتر از سایر کفش ها ی مورد پسند جوان ها می باشد به طوری که می‌توان گفت استفاده کنندگان عمده این نوع کفش ها جوان ها می باشند.
کفش های تخصصی تری برای ورزش های مختلف با توجه به نوع ورزش نیز وجود دارد که هر کدام با توجه به نوع ورزش خود خصوصیت خود را دارا می باشند مانند کفش های مناسب پیاده روی، کفش های فوتبال، کفش های سالنی، کفش های مخصوص ورزش های رزمی و یا موتورسواری و غیره.
از دیگر انواع کفش های پرطرفدار در بین جوانها کالج مردانه میباشد که به تازگی نیز دو نوع پاشنه جدا و یا پاشنه تخت در بین جوانان رایج شده است.
نیم بوت ها و بوت های مردانه نیز مناسب برای فصول سرد سال و در زمان برف و باران بسیار مناسب می باشند و از انواع دیگر می‌توان به کفش طبی اشاره نمود که البته کفش طبی برای جنسیت و سن خاصی طراحی نشده است و مناسب برای استفاده تمامی افراد از کودکی تا بزرگسالی میباشد.