امتیاز این آیتم
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

بیشتر افراد امروزه دیگر فقط از یک کفش کتانی استفاده نمی‌کنند و تقریباً چند کتانی یا کفش مردانه با مدل و رنگ های متنوع دارند که با لباس های خود برای مجالس، مناسبت ها و یا روزمره خود ست می کنند به همین دلیل است که کفش آنها به زودی خراب نمی شود و فقط دلیل عوض کردن کفش اسپرت و کتانی می‌تواند تکراری شدن آن باشد. زیرا انسان ها تنوع طلب هستند و یک کفش را اگر به مدت طولانی استفاده کنند حتی اگر خراب هم نشود دلشان را می‌زند و دوست دارند تا کفش جدیدی را خریداری کنند. این مسئله در خانم ها و کفش زنانه بیشتر دیده می شود. بعضی افراد کتانی هایی که یک مدت می پوشند را حتی اگر سالم هم باشند به دلیل اینکه کثیف شده است تصمیم می‌گیرند که دور بیندازند ولی بعضی افراد به وسایل خود دل می بندند و دوست دارند کفش کتانی یا هر وسیله دیگر خود را نگه دارند. ما در فروشگاه کفش پاپوش نکاتی را برای این افراد بیان می کنیم تا بتوانند کتانی های خود را تمیز کنند و دوباره در مواردی که مورد نیاز است استفاده کنند و از خاطراتشان با آنها لذت ببرند. مورد اولی که بسیاری از افراد توجه نمیکنند شستن کتانی با ماشین لباسشویی است. شاید شما کتانی نو خود را قبلا در ماشین لباسشویی می انداختید و هیچ اتفاقی برای آن نمی افتاد ولی باید دقت کنید که دیگر کتانی شما آن کتانی نو سال گذشته نیست و باید بیشتر از آن مراقبت کنید. ماشین لباسشویی به دلیل سرعت زیاد شستشو و دمای بالای حرارتی که دارد باعث تغییر فرم و شکل کتانی می شود و همچنین به دلیل اینکه دیگر تقریبا بیشتر کتانی ها       چسبی هستند باعث باز شدن دورتادور کتانی می‌شود و شاید شما را مجبور به فراموش کردن کتانی خود کند.
پس از انداختن کتانی در ماشین لباسشویی صرف نظر کنید و با ساخت یک محلول خانگی خودتان اقدام به تمیز کردن کتانی و کفش بچگانه یا کفش اسپرت خود کنید.
مقداری سرکه را با خمیردندان مخلوط کنید و از خمیر سفتی که درست کرده اید با یک فرچه نرم یا مسواک قدیمی آن را روی کتانی کفش اسپرت خود بکشید و بعد از چند دقیقه پاک کنید تاثیر باورنکردنی این محلول را خواهید دید اگر لکه های خیلی سخت و قدیمی روی کتانی شما هست می‌توانید مقدار خیلی کمی جوش شیرین و سرکه را به روی لکه دقت کنید فقط روی لکه بمالید تا به راحتی از بین برود. حواستان باشد اگر از برس تیز و سخت استفاده کنید احتمال دارد کتانی شما را پاره کند شاید برای بعضی از افراد سخت باشد یا حوصله استفاده از شوینده و محلولی که برایتان گفتیم را ندارند پس بهتر است به سراغ تمیز کننده های آماده در بازار وجود دارد بروند. برای کفش های جیر اسپری های مخصوصی وجود دارد که چند تنوع رنگ مانند مشکی، قهوه ای، قرمز، آبی وجود دارد و یک اسپری براق کننده که برای تمام رنگ ها می توانید استفاده کنید. برای کفش های مردانه یا زنانه چرم هم از واکس های مخصوص چرم می توانید بهره ببرید که باعث افزایش طول عمر کفش شما می شوند و همچنین به تازگی برس های براق کننده در بازار وجود دارد که می توانید برای استفاده روزمره، گرفتن گرد و خاک کفش و برق انداختن آن استفاده کنید. خیلی وقتها بعد از اینکه وسیله خراب میشود یادمان می‌افتد که کاش از ابتدا بیشتر مراقب آن بودیم. کفش ها هم به همین صورت است و تا قبل از اینکه خراب شوند و رنگ و روی آنها برود به آنها رسیدگی کنیم. کفش های خود را به صورت روزانه از گرد و خاک تمیز کنید اگر چرم هست با واکس های مخصوص به صورت دوره‌ای واکس بزنید.
اگر زمانی که از کفش استفاده نمیکنید محافظ های مخصوص را داخل کفش قرار دهید تا کفش فرم خود را حفظ کنند و چروکیده نشود دقت کنید که کفش اگر در معرض نور مستقیم خورشید یا هوای آزاد و برف و باران قرار بگیرد خیلی زودتر خراب می شود پس بهترین مکان برای کفش هایی که استفاده نمی کنید بعد از تمیز کردن، جاکفشی در بسته می باشد تا کفش های شما سالم و تمیز و مرتب قرار بگیرند تا هر زمان که خواستید مورد استفاده قرار دهید آماده باشند.

پست قبلی کفش استاندارد برای خانم ها و آقایان دارای چه خصوصیاتی است؟
پست بعدی چند روش ساده برای تمیز کردن کفش و کتانی سفید

پاسخی بگذارید